Over de auteur

Peter de Mos
Ik ben een zeventigplusser, getrouwd, heb 2 dochters en 3 kleinkinderen. Ik hou me al jaren bezig met stamboomonderzoek. Eerst vanaf fiches op gemeentehuizen, maar tegenwoordig online.
Ik heb meerdere stambomen op genealogieonline staan, maar de belangrijkste gaat over de Scheveningse “Mossen”.
Voor mijn werkgever mocht ik financiële producten van concurrenten analyseren en daarover rapporten opstellen. Ook toen gold, dat je niets zomaar moest aannemen, maar altijd de achterliggende informatie moest controleren op mogelijke onjuistheden.
Dat laatste doe ik bij mijn stamboomonderzoek dus ook, met check en dubbelcheck, aan de hand van meerdere aktes en bijlagen.
Juist die bijlagen maken het stamboomonderzoek extra interessant. Het vertelt je net iets meer over een bepaald persoon, dan alleen wat datums en het laat je ook in de geschiedenis duiken, waardoor je kennis wordt verbreed.
Artikelen van Peter de Mos
Wil je ook auteur op Yory worden?
Meld je dan hier aan en verspreid je kennis!
Open Archieven | Genealogie Online | FamilySearch
Tip: Zo gebruik je de akte checklist |