Stamboomonderzoek op de Waddeneilanden
Je zou kunnen zeggen dat stamboomonderzoek op één van de Nederlandse Waddeneilanden niet zo spannend is. Maar toch zijn er bijzondere bronnen die je verder kunnen helpen met je zoektocht.
De 5 Waddeneilanden
Nederland heeft vijf waddeneilanden, van West naar Oost (links naar rechts):
- Texel
- Vlieland
- Terschelling
- Ameland
- Schiermonnikoog
De archieven van de Waddeneilanden
Texel valt onder de provincie Noord-Holland, dus archiefstukken kun je vinden in o.a. het Noord-Hollands Archief. Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog horen bij Friesland. Persoonsgegevens van die eilanden kan je vinden in het Frieze archief Tresoar.
‘Op een eiland heb je geen tijd nodig.‘
Maar er is meer. Diverse families die op de eilanden wonen hebben websites en doorzoekbare bronnen van hun herkomst gemaakt. Ook staan er lijsten met achternamen die op deze eilanden voorokmen. Vooral de website van Amelander Historie heeft een interessante blog en verhalen over families.
Bronnen
Hieronder vind je links naar bronnen over de Waddeneilanden. FamilySearch (FS) heeft naast de standaard archieven, ook specifieke bronnen. De Stamboomgids (SG) heeft een interessante verzameling van websites over genealogisch onderzoek op de Waddeneilanden. De sites kunnen je zomaar helpen met het vlot trekken van een vastloper op één van de eilanden.
Hulp nodig?
Lukt het niet? Vraag dan hulp aan de Yory Stamboom Helpdesk.
Lees ook
Stamboomonderzoek op de Waddeneilanden