Het Brabants Archief heeft alles keigoed op orde

met bron

Het Brabants Archief heeft alles keigoed op orde
BHIC, kaart van Brabantia, 1600-1625

Het Brabants Archief heeft alles keigoed op orde

Omdat het Brabants Archief alles zo ‘keigoed’ voor elkaar heeft, is het daarom één van mijn favoriete online archieven. Het Brabants Historisch Informatie Centrum *BHIC), heeft een zeer gebruikersvriendelijke website, met als thema ‘het geheugen van Brabant’.

De vele digitale archieven zijn erg overzichtelijk. Hiermee krijg je het onderste uit de Brabantse kan met de uitgebreide zoekfunctie.

Wat staat er online?

Het is een groot voordeel dat de Brabanders zo enthousiast aan het indexeren zijn. Het BHIC heeft vele vrijwilligers die aan diverse projecten werken. Zo komt er steeds meer online.

Het Brabants Archief heeft deze archieven online staan:

Agget mar luuk eet!
– Brabants voor ‘Als je het maar leuk hebt’


Informatie per gemeente

In het bijzonder biedt het Brabants Archief ook historische informatie per gemeente. Bij de optie ‘Mijn plaats’ kan je een gemeente selecteren waarvan je de geschiedenis wilt ontdekken. Dit is in de vorm van verhalen, foto’s en films, en is er de mogelijkheid om mee te praten met andere bezoekers.

historische informatie per gemeente
BHIC, historische informatie per gemeente

Forum en Chat

Maar ze onderscheiden zich vooral met een eigen Brabants Forum en Live Chat. Vooral op het Forum zitten zeer vriendelijke en vrijwillige Brabantse experts die je graag een handje helpen.

Conclusie

Dus als je gaat zoeken naar familie of voorouders in Brabant, dan zit je hier snor!

Hulp nodig?

Lukt het niet? Vraag dan hulp aan de Yory Stamboom Helpdesk.

Lees ook

DNA-test kopen? Dit moet je weten!
Doe mee met de indexeringsprojecten van Geneanet
Heb jij voorouders die 3 eeuwen hebben meegemaakt?
TV serie ‘Interview met de geschiedenis’
Emigreren en remigreren is iets van alle tijden
Overzicht van de Franse stamboomfondsen

Het Brabants Archief heeft alles keigoed op orde

Reageer op dit artikel
Opmerkingen over artikel
Schrijf mij in voor de nieuwsbrief (1 x per 3 maanden)
Bezig met versturen

Wil je een donatie doen?
Yory is non-profit, maar de kosten zijn zeker € 600 per jaar. Met donaties kan dit platform blijven bestaan.

Yolanda Lippens donatie